Pani Kamila Stępień z tytułem Ekobelfra

W dniu 12 grudnia 2018 roku na stronie internetowej WFOŚiGW w Łodzi zostały zamieszczone wyniki konkursu „Ekobelfer”.

Miło jest nam poinformować, że nasza nauczycielka biologii, pani Kamila Stępień, zajęła 2 miejsce w tym konkursie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Tegoroczna edycja konkursu obejmowała działania nauczycieli w roku szkolnym 2016/2017 i 2017/2018. Laureatem konkursu może zostać nauczyciel przedmiotów przyrodniczych, czyli nauczyciel biologii, chemii, przyrody, geografii lub fizyki.  Aby móc uzyskać taką nagrodę należy wykazać się wyższym wykształceniem kierunkowym oraz aktywnie pracować z młodzieżą, zarówno w szkole jak i poza jej murami.

Pani Kamila i jej uczniowie zajmowali wysokie miejsca w konkursach i olimpiadach, angażowali się w zajęcia pozalekcyjne. Nauczycielka aktywnie włącza się w pisanie projektów o tematyce  ochrony środowiska i ekologii. Organizuje warsztaty na terenie szkoły i poza nią. Jest inicjatorem wielu wyjazdów tematycznych jedno- i wielodniowych na terenie województwa i poza nim. Zdobywa granty na działalność biologiczną oraz stara się pozyskiwać dofinansowania z licznych źródeł na wyposażenie pracowni.

Poza działalnością związaną z nauczaniem, laureat konkursu musi wykazać się też chęcią poszerzania własnej wiedzy i zdobywaniem nowych umiejętności. Pozyskanie ich przekłada się bowiem na jakość nauczania- w tym przypadku biologii- w naszej szkole. Pani Kamila Stępień jest też czynnym egzaminatorem na egzaminie maturalnym z biologii na poziomie rozszerzonym.

Mamy nadzieję, że uzyskana nagroda będzie mobilizować do dalszej i efektywnej pracy z młodzieżą w naszej szkole.

GRATULUJEMY!!!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content