Obóz strażacki w Wambierzyach

W dniu 4 sierpnia zakończył się obóz strażacki dla uczniów z klasy obrona i bezpieczeństwo publiczne (obecnej 2E). Po dziesięciu dniach pobytu wWambierzycach wróciliśmy na miejsce zbiórki, czyli pod budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Łowiczu.
Czas minął nam bardzo szybko i bardzo radośnie. Byliśmy zakwaterowani w pięknej dolinie, w siedmioosobowych namiotach. Podczas trwania obozu mieliśmy wiele wycieczek. Byliśmy między innymi w Muzeum Papiernictwa, w Kaplicy Czaszek, w Twierdzy w Kłodzku, w Kopalni Węgla, na Szczelińcu, odwiedziliśmy Państwową Straż Pożarną, weszliśmy na wzniesienie Pielgrzym niedaleko obozu, zwiedzaliśmy Polanicę Zdrój i Kudowę Zdrój, byliśmy w aquaparku i na pięknej iluminacji Sanktuarium w Wambierzycach.

Wszystkie te atrakcje mogliśmy zwiedzić dzięki uprzejmości i znakomitej znajomości terenu Prezesa OSP w Łowiczu, Pana Marka Przyżyckiego. Poza tym codziennie mieliśmy zajęcia pożarnicze, rozgrzewki, musztrę, grę w siatkówkę, piłkę nożną, tenisa stołowego, ognisko i na zakończenie obozu – dyskotekę i zawody strażackie. Trzeba dodać, że każdego dnia jedzenie było wyśmienite.
Dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wyjazdu!!! Mały wycinek z naszego pobytu można zobaczyć na zdjęciach 🙂

Opracowała E. Skierska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content