Ocaleni z „Nieludzkiej ziemi”

Konferencja metodyczna „Ocaleni z »nieludzkiej ziemi«” – 7 października 2015 r.

W dniu 7 października 2015 r. w naszej szkole odbyła się Konferencja metodyczna „Ocaleni z »nieludzkiej ziemi«”zorganizowana przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach. Kierownikiem konferencji byłaAgnieszka Szymańska, doradca metodyczny ds. katechezy WODN w Skierniewicach.
W pierwszej części konferencji wystąpili pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi: dr Adam Sitarek i Artur Ossowski – Referat Edukacji Historycznej IPN, Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej w Łodzi. Prelegenci zaprezentowali projekt i wydawnictwo „Ocaleni z »nieludzkiej ziemi«”. Przekazali również cenne informacje na temat pracy Instytutu Pamięci Narodowej.

W części drugiej wystąpili Agnieszka Pawłowska-Kalinowska – nauczyciel historii II LO i dr Tadeusz Żaczek – dyrektor ŁCKUWŁ, obydwoje członkowie Zespołu Archiwalno Historycznego Stowarzyszenia Szarych Szeregów Oddział w Łowiczu.

Agnieszka Pawłowska-Kalinowska omówiła Zbiory znajdujące się w Zespole Archiwalno-Historycznym, zaś dr Tadeusz Żaczek przedstawił Działalność Szarych Szeregów w Łowiczu i powiecie łowickim w czasie II wojny światowej.
W konferencji wzięli udział nauczyciele historii wielu szkół oraz młodzież, która wybrała historię i uczy się jej na poziomie rozszerzonym.

oprac. A. Pawłowska-Kalinowska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content