Odznaka 2017

Kim są uczniowie, którzy otrzymali Odznakę „Przyjaciel Szarych Szeregów”?

Od 2010 roku osoby działające na rzecz Stowarzyszenia Szarych Szeregów Oddział w Łowiczu otrzymują Odznakę „Przyjaciel Szarych Szeregów” ustanowioną przez Zarząd Stowarzyszenia. Co roku Kapituła Odznaki przyznaje ją uczniom II LO, kończącym szkołę, za trzyletnią działalność i krzewienie idei Szarych Szeregów.
W tym roku – 28 kwietnia 2017 roku – odznakę przyznano czterem osobom – Aleksandrze Bończewskiej, Karolinie Kozub, Weronice Wojcieszek, Dawidowi Dorobie.

Osób działających w ciągu trzech lat nauki w liceum było więcej, ale po analizie działań podejmowanych na rzecz Oddziału Kapituła Odznaki wyróżniła cztery. Odznaczeni wyróżniali się systematycznością działań, głównie podczas uroczystości odbywających się w szkole, w mieście, jak i poza nimi. To udział w poczcie sztandarowym Szarych Szeregów, organizacja corocznych zjazdów Członków Oddziału i stała współpraca.

Należy podkreślić, że trzy odznaczone uczennice są harcerkami, więc zapewne stąd etos Szarych Szeregów jest im bardzo bliski. Wszystkim uczniom II LO serdecznie dziękujemy za wszelką działalność na rzecz Stowarzyszenia

Dorota Urbańska,
Agnieszka Pawłowska-Kalinowska,
Anna Żaczek
 – nauczyciele II LO
i jednocześnie członkowie
Stowarzyszenia Szarych Szeregów
Oddział w Łowiczu

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content