Ogromny sukces Elizy Kocur w Olimpiadzie

Ogromny sukces Elizy Kocur z klasy 3c w ubiegłym roku pozwolił Jej marzyć o udziale w kolejnej edycji Olimpiady Języka Rosyjskiego – Eliza zakwalifikowała się do etapu centralnego XLIX Olimpiady Języka Rosyjskiego 16 marca 2018 r.

Po raz drugi już w historii szkoły uczennica będzie reprezentowała nasze liceum w etapie centralnym Olimpiady Języka Rosyjskiego, który odbędzie się 14 i 15 kwietnia 2018 roku w Warszawie. W ubiegłym roku Eliza odniosła ogromny sukces – zakwalifikowała się do etapu centralnego, w którym zdobyła tytuł finalisty olimpiady.

Etap okręgowy odbył się w dniu 4 marca 2018 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, kiedy to Eliza zmierzyła się z testem pisemnym i egzaminem ustnym.

Pierwsze informacje na temat wyniku tego etapu znane były już następnego dnia. Eliza zdobyła 2 miejsce w województwie, ale na decyzję, czy zakwalifikowała się do etapu centralnego należało poczekać aż do 16 marca, gdyż kwalifikacji dokonuje Komisja Centralna. Do etapu finałowego przechodzi 50 najlepszych uczniów ze wszystkich okręgów, dlatego też nie można od razu być pewnym udziału w finale.

Przed Elizą teraz najcięższe przygotowania. Na wcześniejszych etapach należało się pochwalić znajomością języka rosyjskiego, jak również ogólną wiedzą na temat Federacji Rosyjskiej. Na etapie centralnym czeka ją sprawdzian ze znajomości kultury, historii, teatru, sportu, muzyki, a także rękodzieła czy stref geograficznych Rosji. W ubiegłym roku Eliza wypowiadała się na temat rękodzieła w Rosji, co pozwoliło Jej uzyskać tytuł finalisty, a tym samym już wtedy zapewnić sobie 100 % na maturze rozszerzonej z języka rosyjskiego.

Eliza jest jedną z dwóch osób, które będą reprezentować województwo łódzkie w Warszawie.

„Wiem, że start w tej olimpiadzie po raz kolejny, to dla Elizy ogromny stres i presja. Trudno jest osiągnąć sukces, ale jeszcze trudniej powtórzyć go po raz kolejny” – mówi opiekun merytoryczny Elizy – Agnieszka Pawłowska–Kalinowska, dla której język rosyjski jest tylko pasją.

 

oprac. Agnieszka Pawłowska–Kalinowska

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content