Cieszymy się z sukcesu naszej nauczycielki geografii, pani Magdaleny Przyłuskiej, która uzyskała tytuł „Nauczyciela na Medal 2021” w plebiscycie edukacyjnym organizowanym przez „Dziennik Łódzki”, „Express Ilustrowany” i „Nasze Miasto”. Celem akcji jest wyróżnienie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli oraz najlepszych szkół w województwie łódzkim.
Pani Magdalena Przyłuska to ambitna, uśmiechnięta, a przede wszystkim lubiona i ceniona przez swoich uczniów i rodziców nauczycielka geografii i wychowawczyni klasy maturalnej, 3a. Posiada duże osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Wraz z uczniami bierze aktywny udział w realizacji projektów o zasięgu międzynarodowym, takich jak: PULCHRA – projekt edukacyjno-badawczy realizowany od września 2020 r, GLOBE – międzynarodowy program badawczo-edukacyjny, który jest realizowany w szkole od 2012 r.; Urban Science (Integrated Learninig for Smart Cities) – europejski program edukacyjno-badawczy, realizowany w roku szkolnym 2019/2020, czy Astronomiczna Przygoda (projekt Międzynarodowej Unii Astronomicznej) realizowany w roku szkolnym 2019/2020.
Pani Magdalena Przyłuska angażuje uczniów do udziału w konkursach i olimpiadach. Jej uczeń uzyskał w tym roku szkolnym tytuł finalisty etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej, dwie uczennice zakwalifikowały się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Afryce. Inne konkursy, w których brali udział jej uczniowie to: Ogólnopolski konkurs „Geografia – Proces, forma, obiekt” , Ogólnopolski konkurs „Szkoła z klimatem”,Ogólnopolski konkurs przyrodniczy Tygrzyk – w latach 2015/2016 i 2019/2020; Obserwatorzy jesiennego nieba – międzynarodowym konkursie badawczym – rok szkolny: 2018/2019 i 2019/2020; Województwo w sercu Polski – udział uczniów od roku szkolnego 2012/2013 do 2019/2020.
Nauczycielka współpracuje z międzynarodowymi i krajowymi instytucjami: NASA; Centrum UNEP/GRID – Warszawa, Uniwersytetem Łódzkim, Politechniką Warszawską, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Komisji Edukacji Geograficznej (oddział łódzki).
Pani Magdalena Przyłuska bierze udział w tworzeniu opracowań w formie materiałów dydaktycznych i szkoleń dla nauczycieli geografii, promując aktywne i nowoczesne metody nauczania m.in.: podczas Konferencji Naukowej „Umiejętności jako nadrzędny cel edukacji geograficznej – ich kształtowanie i ocenianie” zorganizowanej przez Komisję Edukacji Geograficznej (listopad 2020 r.); w Ogólnopolskim Kongresie Nauczycieli Geografii i Biologii (listopad 2020) zorganizowanego pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych; podczas Nanokursu dla nauczycieli (rok szkolny 2020/2021); podczas wystąpienia w Polskim Radiu Dzieciom (listopad 2020 r.); będąc współautorem poradnika dla nauczycieli geografii Zajęcia terenowe w Beskidzie Niskim (w przygotowaniu do publikacji); będąc doradcą metodycznym przy tworzeniu modułów edukacyjnych dla nauczycieli opartych o metodologię IBSE w ramach programu Urban Science (rok szkolny 2019/2020).
Pani Magdalena Przyłuska pełniła również funkcję recenzenta materiałów konkursowych kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii dla uczniów szkół podstawowych (rok szkolny 2020/2021) oraz uczestniczyła w pracach komisji konkursowej w roku szkolnym 2021/2022.
Gratulujemy sukcesu!!!