Podwójny sukces naszych uczennic w XX Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego

11 kwietnia 2024 roku w siedzibie naszej Szkoły odbył się jubileuszowy XX Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego. Wśród 15 uczestników tegorocznych zmagań językowych znaleźli się uczniowie prawie wszystkich szkół ponadpodstawowych z powiatu łowickiego: I LO im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu, ZSP nr3 im. Władysława Reymonta w Łowiczu, ZSP nr4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu oraz ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie. Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowania językiem angielskim oraz szeroko pojętą kulturą krajów anglojęzycznych.

Młodzież biorąca udział w tegorocznych zmaganiach musiała rozwiązać test językowy wymagający znajomości gramatyki oraz posiadania szerokiego zasobu słownictwa. Należało również wykazać się wiedzą z zakresu historii i kultury angielskiej.

Uczennice naszej Szkoły okazały się bezkonkurencyjne i wywalczyły zwycięstwo. Maria Gać z klasy IIIA zajęła I miejsce, a Amelia Szkopiak również z klasy IIIA zdobyła II nagrodę. Sukces dziewcząt to niewątpliwie efekt ich ogromnej wiedzy, ale także pasji, z jaką podchodzą do nauki języka angielskiego i fascynacji kulturą krajów anglojęzycznych.

Gratulujemy Marii i Amelii wspaniałych wyników.

Scroll to Top
Skip to content