Polonez na Starym Rynku

Nasza szkoła dostąpiła zaszczytu prowadzenia tegorocznego poloneza na Starym Rynku. 12 stycznia 2018 roku o godz. 12:00 ponad 300 osób zatańczyło układ do popularnej kompozycji Wojciecha Kilara, znanej z filmu „Pan Tadeusz”. Wśród uczestników tego wydarzenia obok maturzystów wszystkich szkół średnich byli także  przedstawiciele władz powiatowych ze Starostą Łowickim Krzysztofem Figatem i przewodniczącym Rady Powiatu Łowickiego Krzysztofem Górskim, władze miasta z  burmistrzem Krzysztofem Kalińskim na czele, dyrektorzy szkół i nauczyciele, a także urzędnicy starostwa i dyrektorzy powiatowych placówek. Wspomnieniami do czasów szkoły średniej wrócili również przedstawiciele służb mundurowych. Poloneza zatańczyli m.in. szef łowickiej straży pożarnej st. bryg. Jacek Szeligowski oraz zastępca komendanta policji podinsp. Jerzy Olejniczak i rzecznik prasowy podkom. Urszula Szymczak.

Taneczny korowód prowadził Starosta Łowicki w parze z uroczą paziową, Natalią Skibińską z 3a, a tuż za nimi podążali  Dyrektor p. Agnieszka Ruta-Kucińska z Mikołajem Kopernikiem. W rolę naszego patrona wcielił się uczeń klasy 3c Mateusz Chlebny.

Za organizację tego przedsięwzięcia odpowiedzialna była p. Izabela Dubel-Plichta. Jak zawsze wszystko musiało być zapięte na ostatni guzik. Próby w szkole i na godzinę przed wydarzeniem były nieodzowne. Nie zapomnieliśmy zadbać o nasz wizerunek – każdy uczeń II LO miał na piersi naklejkę z  logo szkoły. Niespodzianką był też wystrzał złotego konfetti w kierunku tańczących.

Wspólnie zatańczony polonez to dobra forma integracji między łowickimi szkołami, ale wydarzenie to ma jeszcze szerszy zasięg. Tradycyjnie już zatańczyli o tej samej porze maturzyści zaprzyjaźnionych z ziemią łowicką powiatów: zakopiańskiego, kartuskiego i świdnickiego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content