Powiatowy Konkurs Astronomiczny

VII Powiatowy Konkurs Astronomiczny

W środę 13 kwietnia 2016 r. odbył się w naszym liceum, już siódmy konkurs astronomiczny. Celem konkursu jest praca z patronem, słynnym astronomem Mikołajem Kopernikiem. W konkursie mogą brać udział uczniowie ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o astronomii, astrofizyce i astronautyce. W tegorocznym konkursie brały udział trzy szkoły.

Jak zwykle poziom przedstawionych prezentacji był bardzo wyrównany i komisja oceniająca miała problem z przydziałem miejsc. Pierwsze miejsce otrzymali Piotr Kowalski i Wojciech Kurek reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu, którzy przedstawili prezentację pod tytułem „Zagadkowy Pluton, misja New Horizons”.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 1c,Weronika Bębenista, Luiza Kuś i Elżbieta Smolarek, otrzymując za prezentację na temat plam słonecznych drugie miejsce w konkursie.

Zespół Szkół ponadgimnazjalnych Nr 1 w Łowiczu im. X Pułku piechoty zgłosił do konkursu dwuosobową drużynę. Natalia Związek i Mikołaj Szymański w brawurowy sposób przedstawili prezentację o ewolucji gwiazd, otrzymując również drugie miejsce.

oprac. P. Jędracha

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content