Projekt edukacyjny

Projekt realizowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi 

(link do strony www.zainwestujwekologie.pl)

W dniu 11.02.2016 r. II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu rozpoczęło realizację projektu w ramach zadania z dziedziny: „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2015/2016” – „Formy ochrony przyrody na przykładzie parków krajobrazowych województwa łódzkiego. Projekt realizowany w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu”.

Ogólna wartość zadania to: 7 955,57 zł, z czego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi otrzymamy dofinansowanie w wysokości 7 160,00 zł, a kwota 795,57 zł – wkład własny – będzie finansowana z budżetu II LO.

W ramach projektu odbył się wykład wprowadzający młodzież w tematykę form ochrony przyrody. W kolejnych miesiącach będą miały miejsce wyjazdy do następujących parków krajobrazowych: Bolimowskiego, Spalskiego, Sulejowskiego, Załęczańskiego i Przedborskiego. Relacje z wyjazdów będą zamieszczane przez uczniów na stronie internetowej szkoły. Wszystkie sprawozdania wezmą udział w konkursie na najlepsza relację z wyjazdu.
Na zakończenie projektu odbędzie się konkurs wiedzy o parkach krajobrazowych naszego województwa i szerzej – formach ochrony przyrody w naszym kraju.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content