Przyszli prawnicy z II LO?

Uczniowie klas humanistyczno – lingwistycznych II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu na lekcjach polskiego nie tylko zdobywają wiedzę na temat języka ojczystego, ale mają też okazję spróbować i przekonać się, czy wybór przyszłego zawodu jest tym właściwym.  Podczas omawiania „Potopu” byli dziennikarzami, teraz spróbowali swoich sił na kierunku prawniczym.

Dlatego też 28 maja 2021 w sali 24 II LO rozpoczął się proces Rodiona Raskolnikowa oskarżonego o podwójne morderstwo. W trakcie rozprawy sąd i ławnicy wysłuchali zeznań znajomych, rodziny oskarżonego, a także poznali opinie niezależnych psychologów co do jego poczytalności. Ponieważ Rodnion Raskolnikow przyznał się do winy i wyraził skruchę, prokurator odstąpił od domagania się najwyższego wyroku i przychylił do prośby obrońcy o łagodniejszy wymiar kary.

Klasa 2a, która brała udział w tym projekcie, wywiązała się ze swojego zadania doskonale. Udowodniła, że nie tylko zna dzieje bohatera „Zbrodni i kary”, ale także potrafi wykorzystać na zajęciach języka ojczystego wiedzę wyniesioną z edukacji prawnej, która jest przedmiotem uzupełniającym w klasie o nachyleniu humanistyczno-lingwistycznym.

 

Opracowała: Magdalena Latoszewska

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content