Realizujemy założenia programu Erasmus Plus

Nasze liceum pomimo pandemii  i zgodnie z zaleceniami Narodowej Agencji Programu Erasmus Plus  realizuje założenia programu Erasmus Plus KA2 pt. “Mobilność zagraniczna narzędziem wzmacniania kompetencji kluczowych uczniów”. Choć wyjazd do Włoch został przełożony uczniowie mieli okazję spotkać się i porozmawiać na żywo. Na platformie Cisco Webex z naszej inicjatywy  została zorganizowana konferencja, na której uczniowie z partnerskich szkół z Włoch i Grecji opowiedzieli jak sobie radzą podczas pandemii i  jak wygląda nauczanie na odległości w ich krajach i szkołach.  Opowiedzieli pokrótce  również o swoich miejscowościach: Massafra we Włoszech, Konitsa w Grecji oraz Łowiczu.

Mówili o swoich szkołach i co lubią w nich najbardziej, jakie możliwości rozwoju dają placówki, w których się uczą. Włoscy uczniowie byli zauroczenin aszą salą-pracownią polonistyczną, w której zorganizowaliśmy spotkanie. Zapytali nawet, czy tak wyglądają wszystkie szkoły w Polsce.

Bardzo miłym momentem było, gdy uczniowie opowiadali, co będą wspólnie robić podczas spotkań projektowych- jakie miejsca zobaczą, jakie potrawy będą jeść, w jakich zajęciach i warsztatach wezmą udział.

Podsumowując spotkanie uczniowie wzięli udział w grze-quizie online na platformie Quizlet w międzynarodowych zespołach, odpowiadając na pytania dotyczące realizacji projektu.

Następne działania zaplanowane są na platformie Twinspace, a następne spotkanie online we wrześniu. Choć wszyscy wspólnie mają nadzieję, że uda spotkać się  twarzą w twarz jak najszybciej. Pierwsze spotkanie zaplanowane jest we Włoszech, następne w Grecji, a podsumowanie projektu w u koordynatora w Łowiczu.

Opracowała: Agata Kołucka

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content