I Regionalne Spotkanie Szkolnych Klubów HDK PCK

Było to spotkanie najaktywniej działających Szkolnych Klubów HDK PCK w okręgu łódzkim. Organizatorzy oczekiwali nas w dawnym Dworze Kapituły Krakowskiej (obecnie Muzeum Miasta Pabianic) na Starym Rynku. Wszystkich przybyłych ciepło przywitał przedstawiciel gospodarzy Prezes Klubu Rejonowego HD PCK w Pabianicach Pan Andrzej Chałupka oraz Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Pabianicach Pan Bogdan Piotrowski. Po pierwszym poczęstunku zaproszono gości do pamiątkowego zdjęcia.

Oprowadzono nas i zapoznano z historią i zabytkami Pabianic. Zobaczyliśmy: Dwór Kapituły Krakowskiej, Kościół ewangelicko – augsburski pw. św. Piotra i Pawła oraz Kościół pw. św. Mateusza.

Około godziny 13.00 zostaliśmy zaproszeni do siedziby Starostwa Powiatowego Pabianic mieszczącej się w Pałacu Endera, gdzie rozpoczęły się rozmowy plenarne. W spotkaniu uczestniczył Starosta Powiatu Pabianickiego Pan Krzysztof Habura, Dyrektor Biura ŁZO PCK Pan Stanisław Maciejewski, Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi Pan Krzysztof Włodarczyk. W czasie spotkania wysłuchaliśmy krótkiego wystąpienia przedstawiciela gospodarzy związanego z ruchem Honorowych Dawców Krwi na terenie Pabianic oraz przedstawiciela Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi i Dyrektora Biura ŁZO PCK. Następnie głos zabrali przedstawiciele Szkolnych Klubów HDK z Bełchatowa, Pabianic i Łowicza. Włączając się do rozmów przedstawiliśmy organizację ruchu Honorowych Dawców Krwi na terenie naszych szkół oraz osiągnięcia związane z tą działalnością. Spotkanie odbywało się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątki oraz zdjęcie wszystkich uczestników zrobione na początku spotkania. I Regionalne Spotkanie Szkolnych Klubów KDK PCK – Pabianice 2008 zostało zakończone wspólnym obiadem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content