Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

26 kwietnia na sali „Szkiełka” w Łowiczu odbyły się Rejonowe Mistrzostwa I Pomocy PCK. W zawodach wzięły udział cztery drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych – I LO, II LO oraz ZSP nr 3. Nasze liceum reprezentowała drużyna w składzie:
1) Agata Erber – kapitan zespołu
2) Julia Stramik,
3) Weronika Szczepańska,
4) Damian Szewczyk,
5) Szymon Wróbel.

Celem mistrzostw jest popularyzacja wśród młodych ludzi zdobywanie cennej wiedzy i szybkie reagowanie w sytuacjach ekstremalnych. Rywalizacja rozpoczęła się testem pisemnym z zakresu wiedzy o Międzynarodowym Czerwonym Krzyżu, Międzynarodowym Prawie Humanitarnym oraz zasadach udzielania I pomocy. Następnie każdy z zespołów miał za zadanie udzielić pierwszej pomocy pozorantom na scenkach urazowych i wezwać odpowiednie służby. Przy poszczególnych stacjach znajdowali się sędziowie, którzy oceniali pracę grupy przystępującej do ratowania poszkodowanych poprzez zabezpieczenie miejsca wypadku i poszkodowanego czy rozpoznanie urazu.
W klasyfikacji końcowej nasi uczniowie wywalczyli I miejsce z największą ilością 159 punktów i tym samym zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.
Dwie drużyny z I LO, które uzyskały po 139 punktów, musiały wziąć udział w dogrywce o II i III miejsce. Czwarte lokatę wywalczyła drużyna z ZSP nr 3 uzyskując 120 punktów. Zespoły otrzymały w nagrodę dyplomy i puchary, natomiast nasza drużyna będzie reprezentować rejon łowicki na wojewódzkich mistrzostwach PCK w Łodzi 17 maja br.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim!!!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content