Relacja z Festiwalu Zdrowia

18 października bieżącego roku w naszej szkole odbyła się druga edycja Festiwalu Zdrowia. „Biała sobota” objęta została patronatem honorowym Wojewody Łódzkiego Jolanty Chełmińskiej i Starosty Łowickiego Krzysztofa Figata. 

Program imprezy przewidywał bezpłatne konsultacje z kardiologami, neurologiem, onkologiem, laryngologiem, dietetykiem i położną. Przy współpracy Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łowiczu, przeprowadzono pomiary ciśnienia tętniczego oraz stężenia cukru we krwi. Zainteresowani mogli poddać się badaniu EKG. Na Festiwalu zagościł ”Łowicki Klub Amazonek” w związku z profilaktyką nowotworów piersi. Poza naszą placówką w łowickiej przychodni Akademosodbywały się badania mammograficzne.

Oprócz tego, na Festiwal przybyły Panie z Miejsko – Powiatowego Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Łowiczu, które wspierały nasze działania w zakresie edukacji diabetologicznej. Można było również wykonać badanie stóp na podoskopie lustrzanym, zarejestrować się na dawcę szpiku kostnego.

Masaż leczniczy i relaksacyjny zapewniło nam Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu. 

Festiwal Zdrowia odbył się przy współpracy z Wojewódzkim Centrum Zdrowia Publicznego w Łodzi. Koordynatorką zespołu zajmującego się organizacją Festiwalu, była Pani Ewa Michalak – psycholog szkolna.

oprac: Dorota Urbańska, Adrianna Frątczak i Beata Kunikowska.
foto: Natalia Mostowska z kl. 2c i Kinga Sałata z kl. 3c

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content