Rocznica wybuchu II wojny światowej

Uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej
W dniu 31 sierpnia 2014rw przeddzień rocznicy wybuchu II wojny światowej, na cmentarzu wojennym żołnierzy Wojska Polskiego poległych we wrześniu 1939 roku, który znajduje się przy ulicy Listopadowej w Łowiczu, delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystościach miejskich poświęconych tym wydarzeniom. Na cmentarzu spotkali się kombatanci, władze samorządowe miasta i powiatu, poczty sztandarowe, funkcjonariusze służb mundurowych, młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz mieszkańcy Łowicza.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 1000 polową Mszą Świętą, którą koncelebrował bp. Andrzej Franciszek Dziuba. Wszystkich uczestników obchodów rocznicowych przywitał Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, który w swym krótkim przemówieniu przybliżył wydarzenia z września 1939 roku.
Po zakończonej Mszy Świętej delegacje oddały hołd poległym żołnierzom, składając na grobach kwiaty. Na zakończenie mieszkanka Łowicza wyrecytowała wiersz „O nieznanym żołnierzu”.

oprac. Magdalena Ochmańska-Zrazek

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content