Spotkanie z księdzem dr Mirosławem Nowosielskim

W dniu24 maja 2016 r., w czasie ostatniego już w tym roku szkolnym spotkania z rodzicami, odbyła się prelekcja księdza doktora Mirosława Nowosielskiego nt. „Wychowanie w rodzinie”. Zaproszony gość jest kapłanem diecezji łowickiej, uznanym psychologiem, kierownikiem duchowym, rekolekcjonistą, wieloletnim terapeutą współpracującym z małżeństwami, moderatorem wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Od 1983 roku prowadzi w Mikaszówce obozy rekolekcyjne dla młodzieży.

Zgromadzeni w tym dniu rodzice oraz nauczyciele mogli wysłuchać wykładu dotyczącego prawidłowych relacji między wychowawcą a wychowankiem, sposobów nagradzania i karania dzieci, mądrego i odpowiedzialnego wychowania.

W czasie spotkania ksiądz podkreślał, jak potrzebna jest rozmowa rodzica z dzieckiem, mówienie o swoich emocjach, prawidłowe nazywanie uczuć,
a także zwracanie uwagi , nie tylko na negatywne, ale i pozytywne zachowania dziecka. Na koniec ks. M. Nowosielski przypomniał słuchaczom, jak ważną rolę pełni rodzina, pouczał też, że w małżeństwie najważniejsza jest prawidłowa komunikacja.

oprac: Paulina Szymkowicz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content