Sukces geograficzny naszej uczennicy

20 grudnia 2017 roku na stronie internetowej Komitetu Okręgowego XLIV Olimpiady Geograficznej 2017/2018 
z siedzibą w Łodzi ukazała się lista uczniów zakwalifikowanych do zawodów II stopnia Olimpiady. Na liście tej znalazła się tegoroczna maturzystka naszej szkoły –  Klaudia Kobierzycka z klasy 3e. 
 
Zawody I stopnia organizowane przez Komisje Szkolne polegały m.in. na samodzielnym napisaniu pracy pisemnej na jeden z tematów danej edycji Olimpiady, opartej na własnych obserwacjach i pomiarach oraz studium literatury.
 
Z czterech tematów tegorocznej edycji Olimpiady Klaudia wybrała temat A: Miasto i jego związki z otoczeniem. Klaudia napisała pracę o naszym regionie na temat: „Łowicz – miasto między Łodzią, a Warszawą”. Po dokonaniu oceny pracy pisemnej Klaudii przez Komisję Szkolną, a następnie Komisję Okręgową, uczennica zakwalifikowała się do zawodów II stopnia Olimpiady.
 
Zawody II stopnia XLIV Olimpiady Geograficznej odbędą się w dniach 10-11.02.2018 roku na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. W pierwszym dniu zawodów, w części pisemnej, uczestnicy będą rozwiązywali test składający się z pytań otwartych i zamkniętych. Uczniowie zakwalifikowani do części ustnej w drugim dniu zawodów będą odpowiadali na pytania quizu multimedialnego oraz przedstawią przed jury wypowiedź ustną na zadany temat.
 
Nauczycielem przygotowującym Klaudię do zawodów jest Pani Dorota Urbańska – nauczyciel geografii. 
 
Klaudii życzymy powodzenia!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content