Sukces w Konkursie Recytatorskim

„Poezja jest światem przeżyć i refleksji. Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów”.Tak o poezji pisał ks. Jan Twardowski, dlatego tym bardziej cieszyć może fakt, że w społeczności uczniowskiej naszej szkoły są miłośnicy poezji wrażliwi na literackie słowo. Swoje umiejętności zaprezentowali podczas Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 19.03.2019r. Uczestnicy: Jakub Gałaj (kl. 2a), Julia Kobierzycka i Piotr Śnieguła (kl. 2e),

Weronika Wach i Weronika Szwarocka (kl. 1d) recytowali wiersze poetów różnych epok, a także własnego autorstwa.

Decyzją szkolnego jury – polonistów do kolejnego etapu przeszli : Julia Kobierzycka, Piotr Śnieguła i Maria Strycharska – Gać (kl. 2a). Uczniowie wzięli udział w 64. Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 03.04.2019r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu. Reprezentujący naszą szkołę uczniowie wystąpili w kilku turniejach: recytatorskim, wywiedzione ze słowa i poezji śpiewanej.

Świetnie przygotowani do konkursu uczniowie osiągnęli sukces.

Piotr Śnieguła został wyróżniony w kategorii – recytacja.

Główną nagrodę w kategorii – wywiedzione ze słowa zdobyła Julia Kobierzycka, a także

Maria Strycharska – Gać  w kategorii – poezja śpiewana. Uczennice wezmą udział w Eliminacjach Rejonowych 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 11.04.2019r. W Skierniewicach.

Życzymy powodzenia !

Trzymamy kciuki!

Oprac. Marzenna Iwańska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content