Sukces uczennic naszej szkoły w Eliminacjach Powiatowych 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

13 kwietnia 2023 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. ks. prał. Stefana Wysockiego w Łowiczu odbyły się Eliminacje Powiatowe 68.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs ten przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych od lat gromadzi uzdolnioną młodzież, która pasjonuje się aktorstwem, teatrem i sztuką recytacji.

Zgodnie z regulaminem uczestnicy rywalizujący w kategorii  Turniej recytatorski mieli za zadanie zaprezentować dowolny wiersz i fragment prozy.

Naszą szkołę w tegorocznych zmaganiach na szczeblu powiatowym reprezentowały 3 uczennice: Zuzanna Kostrzewa z klasy IIA, Oliwia Sterpińska z klasy IIC i Katarzyna Litwin z klasy IIB, które wygrały szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego.

Wszystkie dziewczyny spisały się wspaniale, udowadniając, że talent i zaangażowanie otwierają drogę do realizacji marzeń.

I miejsce w Eliminacjach Powiatowych OKR-u zajęła Zuzanna Kostrzewa, która przedstawiła zabawny wiersz „Dialog z pluskwą” Ludwika Jerzego Kerna oraz fragment refleksyjnej prozy Sylwii Kubik „W cieniu wierzb”. Jury konkursowe doceniło też występ Oliwii Sterpińskiej, przyznając jej wyróżnienie za zaprezentowanie wiersza Wisławy Szymborskiej „Minuta ciszy po Ludwice Wawrzyńskiej” oraz prozę Delii Owens „Gdzie śpiewają raki”.

Obydwie nagrodzone uczennice naszego liceum awansowały do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się już w maju w Łódzkim Domu Kultury.

Zuzi i Oliwii serdecznie gratulujemy sukcesu, trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia i życzymy powodzenia na wielkich scenach!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content