Szkoła 2015

23.10.2015r.tuż po uroczystościach z okazji Dnia Patrona klasy o profilu obrona i bezpieczeństwo publiczne udały się do ZSP nr 2 gdzie odbyły się ćwiczenia jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu powiatu łowickiego pod kryptonimem ” Szkoła 2015″.

Scenariusz ćwiczeń zakładał powstanie pożaru w jednym ze szkolnych pomieszczeń. Podczas zarządzonej ewakuacji miało dojść do wybuchu paniki, przez co kilka osób odniosło obrażenia. Ratownicy mieli za zadanie przeszukać kondygnacje, ewakuować poszkodowanych ze strefy niebezpiecznej do punktu medycznego a także udzielić niezbędnej pomocy.

Nasz udział w akcji nie ograniczał się tylko do biernego oglądania. Dostaliśmy zadanie wcielić się w rolę osób poszkodowanych. Każdy z pozorantów miał przydzielona swoją role do wykonania. Była to dla nas kolejna niezapomniana lekcja życia.

W ćwiczeniach oprócz strażaków z Państwowej Straży pożarnej wzięli udział także druhowie z jednostek: OSP Wicie, OSP Bocheń, OSP Karsznice Duże, OSP Złaków Kościelny, OSP Stary Waliszew, OSP Rogóźno, OSP Kalenice, OSP Łowicz, OSP Bąków Górny a także inne powiatowe służby działające w sytuacjach kryzysowych.

oprac. Karina Panek 2e
foto: Julia Kamińska 2b

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content