Totus 2016

Ks. prałat Stefan Wysocki – kapelan Szarych Szeregów Oddział w Łowiczu był jednym z nominowanych do Nagrody „Totus 2016”.

Ks. prałat Stefan Wysocki – kapelan Szarych Szeregów Oddział w Łowiczu był jednym z nominowanych do Nagrody „Totus 2016” w kategorii „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej”, przyznawanej przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Ksiądz Stefan Wysocki co roku przyjeżdża do naszego Liceum, by spotykać się ze swoimi kolegami podczas Zjazdów Członków Stowarzyszenia. Jest ostatnim żyjącym uczestnikiem akcji odbicia Zbigniewa Fereta „Cyfry” z więzienia przy Kurkowej w Łowiczu 8 marca 1945 r.

Nagrody przyznawane są w przeddzień obchodów Dnia Papieskiego. Niestety księdzu Wysockiemu nie przyznano nagrody, ale już sama nominacja jest wielkim wyróżnieniem.
Ksiądz Wysocki uważa, że nominacja do Nagrody jest efektem pracy wielu ludzi, którzy przyczyniali się do kształtowania osobowości młodych ludzi. Nagrody „Totus” przyznawane są od 2000 roku. Często nieformalnie są nazywane „katolickimi Noblami”.

oprac. A. Pawłowska-Kalinowska
foto: K. Sałata

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content