Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 08 lutego 2017 roku odbył się po raz kolejny Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” – etap miejski. Organizatorem konkursu był Zarząd Miejski Ochotniczej Straży Pożarnej w Łowiczu. 

W konkursie brało udział 13 uczniów z czterech szkół: II LO, ZSP nr 1, ZSP nr 2, ZSP nr 3. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie z klas o profilu obrona i bezpieczeństwo publiczne:
1) Kaszewski Dawid kl. 3e
2) Brzózka Mieszko kl. 3e
3) Niedzielski Kacper kl. 3e
4) Wróbel Konrad kl. 2e
5) Felczyńska Julia kl. 1e

Konkurs, wzorem lat ubiegłych podzielony był na dwie części. W pierwszej uczestnicy rozwiązywali test, w drugiej odpowiadali przed komisją na wylosowane przez siebie pytania. Zakres wiedzy dotyczyły historii i profilaktyki pożarnictwa. Do części ustnej zakwalifikowało się pięciu uczniów spośród wszystkich, którzy wzięli udział w części pisemnej. W finale końcowym etap miejski Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej wygrał – po raz kolejny – Dawid Kaszewski, któremu serdecznie gratulujemy!!!
II miejsce zajęła Julia Felczyńska, a III miejsce –Konrad Wróbel. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Zwycięzcy uczniowie z naszej szkoły będą reprezentowały łowickie szkoły ponadgimnazjalne na etapie powiatowym. Życzymy powodzenia!!!

oprac. D. Urbańska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content