Turniej Wiedzy Pożarniczej

Kolejny sukces Dawida Kaszewskiego, tym razem w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Do etapu powiatowego, który odbył się 8 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu zakwalifikowało się 40 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z Łowicza i powiatu łowickiego. Wśród najlepszych na tym etapie znaleźli się nasi uczniowie Dawid Kaszewski z klasy 1e i Michał Pokora z klasy 3d. Corocznie konkurs podzielony jest na dwie części. W pierwszej uczestnicy rozwiązują test, w drugiej odpowiadają przed komisją konkursową na wylosowane zestawy pytań.

W najstarszej kategorii – szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjny okazał się Dawid Kaszewski z klasy pierwszej o profilu obrona i bezpieczeństwo publiczne. Dawid zdobył 27 pkt w części pisemnej oraz 4 pkt z odpowiedzi ustnej. Na drugim miejscu znalazł się Krystian Śmigielski z ZSP w Nowych Zdunach, zaś na trzecim miejscu Mateusz Malejka z ZSP nr 3 w Łowiczu.

Laureaci pierwszych trzech miejsc w każdej z kategorii otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Dodatkowo zwycięzca każdej grupy wiekowej awansował do kolejnego etapu na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 14 kwietnia w Brzezinach.

Gratulujemy Dawidowi i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim!

oprac. D. Urbańska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content