VI Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

W ramach współpracy między powiatami: łowickim, kartuskim, tatrzańskim i świdnickim już po raz szósty jest organizowany Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny. W tym roku gospodarzem jest Powiat Kartuski. Konkurs ten odbywa się w poszczególnych powiatach, rywalizują ze sobą uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych – najlepsi z etapu powiatowego (4 uczniów) delegowani są do finału międzypowiatowego, stanowiąc drużynę.
W drugim etapie– finałowym młodzież uczestniczy w części indywidualnej oraz części zespołowej, spotykając się w powiatowym mieście organizatora – w tym roku w Kartuzach 31 maja i 1 czerwca.

6 kwietnia 2016 r. odbył się etap powiatowy konkursu, którego organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu. Wzięli w nim udział uczniowie z 3 szkół ponadgimnazjalnych powiatu łowickiego, naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIB: Cezary Palewicz oraz Jakub Wawrzyńczak.Uczniowie indywidualnie rozwiązywali zestaw zadań, ten sam w każdym z powiatów.
Wśród 4 finalistów z powiatu łowickiego, zdobywając II miejsce w etapie powiatowym konkursu znalazł się Cezary Palewicz z klasy II B z naszej szkoły.
Gratulujemy sukcesu na etapie powiatowym Czarkowi oraz życzymy powodzenia drużynie naszego powiatu w etapie międzypowiatowym.

oprac: Agnieszka Osiołkowska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content