Warsztaty z prawa cywilnego

Dziś po raz drugi gościliśmy w murach naszej szkoły pana Filipa Golędzinowskiego, studenta prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który zgodził się poprowadzić warsztaty z prawa cywilnego dla uczniów klas IIa, IId oraz Ia. Uczniowie ci już w niedalekiej  przyszłości będą dokonywać wyboru kierunku studiów, w tym również prawniczych. Tematyka ukazana na zajęciach cieszyła się wiec dużym zainteresowaniem. Być może dzięki temu spotkaniu nasza szkoła doczeka się kolejnych absolwentów kończących kierunki prawnicze.

Warsztaty miały na celu rozwinąć zdobywaną na lekcjach wiedzę z zakresu prawa cywilnego, sposobów jego interpretacji oraz wykształcić wśród młodych słuchaczy umiejętność samodzielnego poszukiwania przez nich interesujących aktów prawnych, zamieszczanych na stronach organów państwowych. Z sali padło wiele pytań na temat studiów prawniczych, pan Golędzinowski rozwiał wszelkie wątpliwości uczniów interesujących się omawianymi zagadnieniami. Czy warto więc studiować prawo? Nasza młodzież już zna odpowiedź na to pytanie.

Podziękowanie na ręce pana Filipa Golędzinowskiego składają organizatorzy spotkania, pan Tomasz Żabka i pani Magdalena Latoszewska.  Zapraszamy ponownie.

Opracował: Tomasz Żabka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content