Warsztaty w ramach projektu „Komu zawdzięczamy naszą niepodległość”

Uczniowie klasy 2e i 3a rozszerzający wiedzę o społeczeństwie uczestniczyli w warsztatach, które poprowadził zaprzyjaźniony z naszą szkołą i Klubem Seniora „Radość” w Łowiczu dr Andrzej Machowski – Prezes „Forum 4 czerwca”.

Trzygodzinne spotkanie rozpoczął chór Klubu Seniora „Radość”, który wykonał trzy pieśni patriotyczne. Prezes Klubu p. Anna Bieguszewska złożyła również nauczycielom serdeczne życzenia z okazji ich święta.

Pan dr Andrzej Machowski pracował już z naszą młodzieżą w ubiegłym roku – podczas trwających trzy miesiące warsztatów w ramach projektu „Komu zawdzięczamy naszą niepodległość”. Merytoryczne zajęcia skłoniły nas do dalszej współpracy.

Wykładowca włączył wszystkich uczestników warsztatów do aktywnej pracy. Każdy należał do jednej z 15. komisji wyborczych, które podawały przykładowe wyniki wyborów w danym okręgu. Wyniki dla żółtych, czerwonych, zielonych, niebieskich, fioletowych posłużyły do wnikliwej analizy zasad przeprowadzania wyborów według ordynacji większościowej i proporcjonalnej (dla metody Hare`a-Niemeyera jak i metody d’Hondta).

O tym, jakim zainteresowaniem cieszyły się zajęcia mogą świadczyć brawa, którymi nagrodzono wykładowcę.

Opracowała: Agnieszka Pawłowska-Kalinowska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content