Warsztaty z wycinanki żydowskiej

Relacja grupy uczniów II LO z warsztatów Wycinanki Żydowskiej w ramach zajęć Muzeum Żydów Polskich POLIN „Muzeum na kółkach”

16 marca 2017 roku mogliśmy pobudzić naszą artystyczną stronę uczestnicząc w warsztatach wycinanki żydowskiej w łowickim muzeum. Zajęcia zaczęły się krótką prezentacją, która przybliżyła nam wygląd żydowskich wycinanek jak i historię i etapy życia Żydów dzięki wycinankom przedstawiającym kolejne obrzędy. Następnie wzięliśmy się do pracy. Z ogromnym zapałem rysowaliśmy, wycinaliśmy, a skończone dzieło przykleiliśmy na kolorowym kartonie, by móc je podziwiać.

Uważamy, że te zajęcia były idealnym połączeniem rozrywki i nauki. Podczas warsztatów mogliśmy nie tylko podziwiać prace innych artystów, czy sami spróbować naszych sił w wycinance żydowskiej ale też poznaliśmy kulturę, zwyczaje i obyczaje żydowskie, przede wszystkim znaczenie symboli, co bardzo przydało się w naszej pracy.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w takich zajęciach i mamy nadzieję, że nie raz trafi się okazja by połączyć naukę z przyjemnym spędzaniem czasu i pracą artystyczną

Oprac: Karolina Antosik 2c
Foto: Weronika Bębenista, Karolina Antosik 2c

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content