Z wizytą u druha Janusza Karpińskiego

Z wizytą u druha Janusza Karpińskiego – 5 czerwca 2016 r. 

6 czerwca 2016 r. Komendant Szarych Szeregów skończył 95 lat. 

Dzień wcześniej, 5 czerwca, delegacja składająca się z Przewodniczącego Zarządu Szarych Szeregów Oddział w Łowiczu Kazimierza Szymańskiego, członka Zarządu Stowarzyszenia Agnieszki Pawłowskiej-Kalinowskiej, na czele z Burmistrzem Miasta Łowicza Krzysztofem Janem Kalińskim, odwiedziła jubilata w oddalonej o 70 km od Węglińca, w którym mieszka druh Karpiński, Jeleniej Górze. Wśród gości znalazł się również członek Stowarzyszenia Szarych Szeregów Stanisław Kowalczyk mieszkający w Złotoryi.

Listy gratulacyjne i upominki przede wszystkim przypominały o korzeniach druha Karpińskiego oraz Jego działalności w czasie II wojny światowej, kiedy to organizował, jako pierwszy komendant, Szare Szeregi w Łowiczu. Był również współorganizatorem Środowiska Szarych Szeregów w 1985 r.
Od wielu lat uczestniczył w Zjazdach Stowarzyszenia Szarych Szeregów Oddział w Łowiczu. Ostatni raz uczestniczył w uroczystym Zjeździe z okazji 75-lecia powstania Szarych Szeregów we wrześniu 2014 r.

W 2004 roku Rada Miejska przyznała Januszowi Karpińskiemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łowicza. 

Delegacja: Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, Przewodniczący Stowarzyszenia Szarych Szeregów Oddział w Łowiczu Kazimierz Szymański, członek Zarządu Stowarzyszenia Szarych Szeregów i nauczyciel II LO Agnieszka Pawłowska-Kalinowska, członek Stowarzyszania Szarych Szeregów Stanisław Kowalczyk oraz córka jubilata wraz z mężem. 

Dostojny jubilat Janusz Karpiński wraz z małżonką Józefą Karpińską

oprac. Agnieszka Pawłowska-Kalinowska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content