Wycieczka 1c i 2d do Warszawy

10 marca 2016 roku uczniowie klasy 2d i 1c wraz z Panią dyrektor Dorotą Urbańską, wychowawczynią Panią Wiolettą Grzywacz oraz dwójką rodziców uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Przewodnikiem naszej wycieczki była PaniDorota Więckowska.

Pierwszym punktem naszej wycieczki stały się Łazienki Królewskie, w których zwiedziliśmy między innymi Starą Pomarańczarnię oraz Pałac na Wyspie. Kolejnym miejscem do jakiego się udaliśmy był Belweder, zwiedziliśmy go wraz z przewodnikiem, który zapoznał nas z historią słynnej Rezydencji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Ostatnim celem wycieczki był Parlament Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić gmach Parlamentu, przyjrzeć się obradom Sejmu RP i zwiedzić Senat RP.

Na żywo mogliśmy zobaczyć jak toczy się życie w Parlamencie, jak wygląda praca polityków w miejscu, gdzie podejmowane są jedne z najważniejszych decyzji dotyczących naszego kraju oraz przyjrzeć się pracy dziennikarzy. Spotkaliśmy się również z Posłem RP Piotrem Polakiem, który oprowadził nas po Sejmie i opowiedział o swojej pracy poselskiej.

O pracy w Senacie opowiedział nam Senator RP Przemysław Błaszczyk wraz z Senatorem RP Maciejem Łuczakiem. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał imienne potwierdzenie pobytu w Parlamencie. Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie Więckowskiej, która pokazała nam wiele ciekawych miejsc związanych z historią naszego Państwa i pracą Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej.
Wycieczka była świetnym połączeniem rozrywki, lekcji historii i poznaniem nowych, ciekawych miejsc.

oprac. Z. Sołtyszewska – 1c
foto: W. Bębenista, L. Kuś – 1c

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content