Wycieczka do Niemiec

W dniach 26.05-29.05.2014r. klasa 2C wybrała się w niezwykłą podróż do „Niemiec” pod opieką pani profesor ( kierownik i organizator) Agnieszki Ruty-Kucińskiej, Zofii Kucharskiej, a także pana profesora Piotra Jędrachy. Udział w tej wycieczce wzięli również uczniowie klas pierwszych.

Pierwszego dnia, w drodze do Gubina, Łowiczanie zatrzymali się w Kórniku, gdzie podziwiali piękny zamek. To bez wątpienia główna atrakcja turystyczna tego miasta, gdyż jest on nie tylko siedzibą biblioteki rodowej Działyńskich, ale także wspaniałym obiektem architektonicznym. Drugiego dnia Łowiczanie udali się na wycieczkę doDrezna. 
Uczniowie II LO mieli okazję zwiedzić Zwinger – jedną z najbardziej znaczących budowli późnego baroku w Europie, gdzie znajduje się Muzeum Porcelany, Salon Matematyczno-Fizyczny, a także Galeria Obrazów Starych Mistrzów zawierająca bogate zbiory malarstwa europejskiego m.in. dzieła Rubensa , Rembrandta oraz Dűrena.
Po krótkiej przerwie uczniowie II LO udali się w dalszą wycieczkę po Dreznie. Zwiedzili Muzeum Higieny pozwalające zrozumieć funkcjonowanie człowieka. Pobyt w tym mieście umiliła pani przewodnik Katarzyna Wieczorek. Dzięki jej ogromnej wiedzy historycznej, uczniowie II LO dowiedzieli się wielu ciekawostek i informacji, które z pewnością zaprocentują w ich dalszej edukacji.

Trzeciego dnia łowiccy turyści udali się do Plastinarium. Ta wyprawa była szlakiem „mrożącym krew w żyłach”. Placówka zajmuje się plastynacją zwłok, gromadzeniem i przygotowywaniem eksponatów na wystawy. Łowiczanie mogli na własne oczy zobaczyć przebiegającą sekcję zwłok, a także poznać najskrytsze tajemnice ludzkiej anatomii. Następnego dnia uczniowie II LO udali się w drogę powrotną do Łowicza , w której mieli okazję zwiedzić Świebodzin– miasto słynące z Pomnika Chrystusa Króla, który do 2011 roku był uznawany za największy na świecie. Koniec bardzo udanej wycieczki został upamiętniony wspólną fotografią pod monumentem Chrystusa.
#YOLO# 🙂

oprac. N. Liberska – 2c

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content