Wycieczka na strzelnicę

W dniu 8 grudnia 2015 roku, klasa I Obrona i Bezpieczeństwo Publiczne tzw. Klasa Mundurowa z II Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu wraz z wychowawczynią Panią Iwoną Grzegory-Gajdą wybrała się na wycieczkę do strzelnicy ,,Cel” w Paprotni. 

Na początku wysłuchaliśmy tam krótkiego wykładu pana instruktora, dotyczącego zasad bezpieczeństwa, zasad strzelania i budowy broni. Na strzelnicy uczniowie strzelali z broni Walter 45, Glock oraz z pistoletu maszynowego Glauberyt.
Niektórzy wykazali się naprawdę dobrymi umiejętnościami w trafianiu do celu. Byli też tacy, którym szło trochę słabiej, ale i tak wszyscy byli zadowoleni. Było to pierwsze zetknięcie uczniów z bronią palną. Po emocjach na strzelnicy udaliśmy się do OSP w Niepokalanowie, gdzie zwiedziliśmy całą jednostkę oraz muzeum sprzętu strażackiego, w którym zobaczyliśmy stary samochód Minerva z 1905r, który zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.

Warte odnotowania jest to że bracia zakonnicy z Niepokalanowa są w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym i cały czas wyjeżdżają do zdarzeń, są tym samym ewenementem na skalę kraju. Szczególne podziękowania należą się prezesowi Br.Januszowi Kulakowi, który oprowadził nas po muzeum i przeniósł dzięki swoim opowieściom w czasy Św. Maksymiliana Kolbe – założyciela Niepokalanowa.

oprac. I. Grzegory-Gajda

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content