Wypadek 2014

Wypadek drogowy z udziałem trzech aut i motocykla połączył siły i środki Komendy Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego. Ten czarny scenariusz, to tylko ćwiczenia służb ratowniczych powiatu łowickiego.

24 października na wyłączonym z ruchu odcinku drogi krajowej nr 70 w miejscowości Nieborów miały miejsce ćwiczenia jednostki krajowego systemu ratowniczo – medycznego oraz służb współdziałających pod nazwą „Wypadek 2014”.
Tłem do ćwiczeń z założeni było zderzenie trzech aut osobowych i motocykla. W wyniku wypadku śmierć poniósł motocyklista, 13 osób zostało rannych. Działania służb polegały na udzieleniu pomocy 11 osobom, które znajdowały się wewnątrz pojazdów i dwóm poza samochodami.

W ćwiczeniach brali udział uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu z klasy o profilu obrona i bezpieczeństwo publiczne. Jedenastu z nich wcieliło się w rolę pozorantów: Kacper Niedzielski, Kacper Owczarek, Karina Panek, Jakub Zagawa, Klaudia Szubert, Piotr Latoszewski, Adrian Malesa, Sebastian Lesiak, Martyna Sekuła, Albert Faltynowski, Natalia Stramik, Olga Krystyjanik. Dla młodych ludzi była to niezapomniana lekcja życia. Na własne oczy mogli zobaczyć skutki nierozważnego zachowania na drodze.

W działaniach udział brali strażacy z PSP, OSP, policjanci oraz dwa zespoły Ratownictwa Medycznego „Falk”. Ćwiczeniom przyglądali się między innymi wicewojewoda łódzki Paweł Bejda, starosta Powiatu Łowickiego Krzysztof Figat, przedstawiciele instytucji oraz reprezentanci służb współpracujących z jednostkami ratowniczymi w powiecie łowickim. Po zakończeniu ćwiczeń wszyscy uczestnicy akcji zostali zaproszeni na pyszną grochówkę.

oprac. M. Ochmańska-Zrazek

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content