Wyrwani z niewoli

Dnia 18.10.2016r. w naszej szkole odbył się koncert profilaktyczny pt. „Wyrwani z niewoli- Ku wolności” prowadzony przez Jacka Zajkowskiego i Piotra Zalewskiego.

Skład „Wyrwani z Niewoli” to dwóch chłopaków po przejściach, jak sami mówią o sobie. Łączyło ich pragnienie bycia wyjątkowym i niepowtarzalnym. „Szukaliśmy tego w narkotykach, alkoholu, przemocy, pornografii i w innych złudnych przyjemnościach tego świata. Wydawało nam się, że jesteśmy wolni i pełni życia, ale tak naprawdę byliśmy w niewoli, zakuci w kajdany swoich słabości, uzależnień, beznadziei. Próbowaliśmy się z tego wydostać na różne sposoby: wytężaliśmy swoją silną wolę, lecz ona zawodziła, szukaliśmy pomocy u ludzi, lecz oni nas opuścili, aż w końcu straciliśmy wszelką nadzieję na uwolnienie. Gdy byliśmy już o krok od rozpaczy, wręcz umierający z wycieńczenia, leżący na zimnej posadzce przyszedł do każdego z nas Bóg”.

Wspaniały i poruszający koncert trafiający do młodych głów i serc. Panowie mieli wspaniały kontakt z młodzieżą potrafili poderwać, rozbawić i skłonić do refleksji i rozważań nad własnym życiem. W koncercie wzięły udział wszystkie klasy naszej szkoły tj. około 280 uczniów. Koncert ten jest rekomendowany przez pedagogów, nauczycieli i dyrektorów szkół.

oprac. B. Kunikowska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content