Zakończenie realizacji projektu w ramach konkursu: Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok 2020/2021

Wraz z końcem czerwca w naszej szkole zakończyła się realizacja projektu dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu: Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok 2020/2021. W tym roku szkolnym zajęliśmy się problematyką ograniczania zanieczyszczeń powietrza oraz ich szkodliwego oddziaływania na zdrowie ludzi. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 25 792,61 zł, w tym dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi 22 333,36 zł i wkład własny z Rady Rodziców 3 459,25 zł.

W ramach realizacji projektu szkoła wzbogaciła się o nowe pomoce dydaktyczne, które będą wykorzystywane podczas zajęć: mikroskopy, przewodniki po Polsce, stację jakości powietrza, stację pogody, zestawy do badania powietrza, aplikację edukacyjną dla szkół „Biologia człowieka” oraz materiały biurowe, papiernicze i eksploatacyjne.

W maju odbyła się seria 4 warsztatów, które zostały poprowadzone przez pracowników z Ośrodka Działań Ekologicznych Źródła w Łodzi. Podczas zajęć uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat zanieczyszczeń powietrza i smogu – przyczyn i skutków jego powstawania oraz sposobów przeciwdziałania.

Wśród projektowych działań proekologicznych wymienić należy też konkurs fotograficzny pn. „Czy w moim mieście da się głęboko odetchnąć?”, którego rozstrzygnięcie i wręczenie nagród miało miejsce podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2020/2021.

Realizacja zadania była koordynowana przez p. Magdalenę Przyłuską, nauczycielkę geografii.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content