Zebranie z rodzicami

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z rodzicami, które dotyczyło piątkowej ewakuacji szkoły spowodowanej zasłabnięciami uczniów oraz wydarzeń ostatnich dni.

Na spotkanie zostali zaproszeni: starosta łowicki Pan Krzysztof Figat, dyrektor łowickiego Sanepidu Pan Sławomir Mucha, przedstawiciel Policji nadkomisarzMariusz Boczek – Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, przedstawiciel Straży Pożarnej młodszy kapitan Radosław Szymajda oraz dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łowiczu Pani Beata Świeszkowska. 

Dyrektor szkoły przedstawiła rodzicom wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich dniach na terenie szkoły. Następnie starosta Pan Krzysztof Figat poinformował o działaniach podjętych ze strony organu prowadzącego szkołę. Przedstawiciele poszczególnych służb przedstawiły działania, jakie zostały podjęte w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom liceum.

Naczelnik Pan Mariusz Boczek poinformował, że policja wszczęła w tej sprawie postępowanie z art. 163 kodeksu karnego i prowadzi czynności procesowe oraz operacyjne. Na obecną chwilę nie wiadomo, co było przyczyną masowych zasłabnięć wśród licealistów. Pan Krzysztof Figat zapewnił rodziców, że dołoży wszelkich starań, by dowiedzieć się, co było powodem zasłabnięć.

Dyrekcja oraz służby potwierdziły, że w szkole jest bezpiecznie.

O wszelkich nowych informacjach dotyczących piątkowych wydarzeń będziemy informowali rodziców na bezpośrednich spotkaniach w szkole.

Łódzkie Wiadomości Dnia – relacja z wydarzeń TVP Łódź – 6min.40sek.

oprac. D. Urbańska
foto: B. Jarecki

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content