Z życia klas mundurowych

Służby mundurowe nie wiążą się bezpośrednio z jednostką straży, czy też policji. Łączą się one ze zdolnościami sprawnościowymi, spostrzegawczością czy obroną siebie i mienia naszej ojczyzny, społeczności.

Strzelanie z broni palnej, celność to ważne umiejętności, które warto posiadać. Taką możliwość otrzymała klasa 1e oraz czwórka kadetów klasy 3e w dniu 03.03.2017r. Wybrali się oni pod opieką p.Żaczek, p. Ochańskiej-Zrazek oraz pułk.Głowackiego na strzelinicę ,,Cel” w miejscowości Paprotnia, gdzie pod okiem przeszkolonych instruktorów mogli na własnej skórze odczuć, że te wszystkie wielkometrażowe produkcje nie ukazują prawdziwego oblicza strzelania z pistoletu.

Uczniowie trzymali w swoich dłoniach trzy typy broni: GLOCK17, CZ452 oraz AK47 (KAŁASZNIKOW). Kadeci na długo zapamiętają ten wyjazd, był on pełen wrażeń oraz emocji, gdyż większość z nich po raz pierwszy miała styczność z prawdziwą bronią. Wszystkim kadetom najlepszej celności gratulujemy, reszcie życzymy lepszych wyników w przyszłości.

oprac.: A. Wawrzyn klasa 1e

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content