28 lutego 2018 roku miała miejsce uroczystość wręczenia awansów na wyższe stopnie szkolne kadetom II Liceum Ogólnokształcącego  im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością:

Pan Krzysztof Figat – Starosta Łowicki

Pan Grzegorz Bogucki– Wicestarosta Łowicki

Pan Jacek Chudy – członek Zarządu Powiatu Łowickiego

Pan Marek Przyżycki – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Łowiczu

Pan  Grzegorz Radzikowski – Komendant Powiatowy Policji w Łowiczu

Pan Jacek Szeligowski –  Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu

Pan Zdzisław Kryściak – przedstawiciel Zakładu Karnego w Łowiczu

Pani Katarzyna Tadeusiak – przewodnicząca Rady Rodziców II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu.

 Awans na kolejny stopnień jest uhonorowaniem określonych postaw kadeta i jego wyników w nauce. Po klasyfikacji półrocznej roku szkolnego 2017/2018 decyzją dyrektora szkoły awansowało na wyższe stopnie 41 kadetów, w tym: 8 kadetów klasy trzeciej, 24 kadetów klasy drugiej i 9 kadetów klasy pierwszej o profilu obrona i bezpieczeństwo publiczne. Warunkiem awansu na każdy kolejny stopień jest odpowiednio wysoka średnia, co najmniej bardzo dobra ocena zachowania i brak ocen niedostatecznych.

Z klasy 3E awansowali:

 na stopień starszego nadkadeta prymusa :   

Martyna Buczyńska, Oliwia Dałek, Klaudia Kobierzycka, Justyna Kubiak

na stopień starszego kadeta prymusa : 

Justyna Antosik

na stopień starszego kadeta z wyróżnieniem: 

Dominika Dałek

na stopień Starszego kadeta: 

Damian Sawicki

na stopień młodszego kadeta z wyróżnieniem:  

Marcin Kaźmierczak

Z klasy 2E awansowali:

na stopień starszego kadeta z wyróżnieniem:

Sylwia Czechowska, Julia Felczyńska, Dominika Jabłońska, Marta Kaźmierczak, Dominik Kędzierski, Andżelika Kwestarz, Patrycja Kwestarz, Weronika Nowak, Kamil Reczulski, Mateusz Sekuła, Kamila Stańczyk, Karolina Stępień, Aleksandra Wawrzyn, Małgorzata Witczak, Klaudia Wróbel

na stopień starszego kadeta:  

Kordian Gromek, Maria Kędziora, Adrian Rosa, Klaudia Zagawa, Marcel Zielkowski

stopień młodszego kadeta z wyróżnieniem:

Klaudia Muras, Krystian Sokołowski, Jakub Sowiński, Kacper Sowiński

Z klasy 1E awansowali:

na stopień młodszego kadeta z wyróżnieniem:

Martyna Dalecka, Kinga Jaros, Julia Kazimierczak, Amadeusz Kołaczyński, Maciej Kucharek, Gabriela Kucińska, Paulina Paciorek, Klaudia Stępniewska, Piotr Śnieguła

Gratulujemy wyróżnionym kadetom i życzymy kolejnych awansów!