Kolejne warsztaty dla szkół podstawowych

Nasz szkoła kolejny rok organizuje warsztaty przedmiotowe dla szkół podstawowych. Celem warsztatów jest zapoznanie uczniów z ofertą szkoły oraz umożliwienie zwiedzenia budynku. Uczniowie biorą również udział w warsztatach przedmiotowych prowadzonych przez nauczycieli II LO, panią Kamilę Stępień – biologia, panią Izabelę Owczarek – chemia, panią Izabelę Dubel-Plichtę – język angielski , panią Iwonę Grzegory – Gajdę – samoobrona oraz panią Katarzynę Wojciechowską – język niemiecki.
Cykl warsztatów rozpoczął się już w listopadzie 2018r. Szkoły, które skorzystały z naszej oferty to SP z Kozłowa Szlacheckiego, SP nr 2 w Łowiczu, SP z Dąbkowic i Nieborowa.
Podczas zajęć z języka angielskiego i niemieckiego uczniowie mają okazję wykorzystać potencjał nowej klasopracowni lingwistycznej wyposażonej w nowoczesny sprzęt do nauki języków obcych. Uczniowie wykonują zadania, które są dobrą powtórką przed egzaminem ósmoklasisty oraz gimnazjalnym. Są to różnorodne ćwiczenia w rozumieniu tekstu czytanego oraz ze słuchu, testy leksykalno – gramatyczne oraz reakcje językowe. Uczniowie bardzo chętnie angażują się w zajęcia .
W ostatnich tygodniach na warsztatach biologicznych uczniowie wykonywali ekstrakcję chlorofilu w metanolu i oraz izolowali antocyjany z popularnych warzyw. W praktyce mogli poznać pracę biologa-poprzez doświadczenia uczniowie lepiej przyswajają wiedzę i uczą się pracy indywidualnej i grupowej. Mamy nadzieje, że szkoły, które czekają na warsztaty będą równie zadowolone jak uczniowie z SP2, Nieborowa i innych szkół.
Podczas warsztatów chemicznych odbywają się zajęcia praktyczne, uczniowie przeprowadzają ciekawe eksperymenty chemiczne oraz mogą przyjrzeć się jak wygląda laboratorium.
Podczas warsztatów z samoobrony uczniowie zostali zaznajomieni z podstawowymi technikami wykorzystywanymi podczas obrony przed napastnikiem w sytuacji kryzysowej. Prowadząca Iwona Grzegory-Gajda wykorzystała techniki sztuki walki, praktyczne i przydatne w sytuacjach realnego zagrożenia ale również techniki relaksacyjne, oddechowe, pobudzające, rozluźniająco- rozciągające. Skupiła uwagę kursantów na prostych ruchach, z wykorzystaniem naszych naturalnych odruchów, w sposób prosty i przystępny dla każdego, bazując na sile dynamicznej ćwiczącego.
Zapraszamy wszystkie zainteresowane szkoły do udziału w warsztatach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content