Antoni Stefański w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Senat Rzeczypospolitej Polskiej”

We wtorek 29 maja 2024 r. odbył się etap okręgowy Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Senat Rzeczypospolitej Polskiej”. Uczeń klasy III A, Antoni Stefański, okazał się bezkonkurencyjny zdobywając prawo reprezentowania 4 powiatów (łowickiego, łęczyckiego, kutnowskiego i poddębickiego) w wielkim finale. Edycja finałowa odbędzie się 17 czerwca w gmachu Senatu Rzeczypospolitej.

Podstawowym celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o historii i funkcjonowaniu Senatu RP, a także poszerzaniu wiedzy o roli
i znaczeniu izby wyższej w polskim systemie konstytucyjnym. Sam konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, okręgowego i finałowego. Patronat honorowy nad konkursem objęła Marszałek Senatu RP pani Małgorzata Kidawa – Błońska. W formułę konkursu są zaangażowani senatorowie, bez których realizacja projektu byłaby niemożliwa.

W obecnej edycji do etapu okręgowego (powiaty: łowicki, łęczycki, kutnowski i poddębicki) zakwalifikowało się siedmiu uczniów, wszyscy z wyjątkiem Antoniego (reprezentant powiatu łowickiego) bronili barw powiatu kutnowskiego.

Antoni odebrał osobiste gratulacje od pana Przemysława Błaszczyka Senatora RP, który zaprosił go wraz z opiekunem panem Tomaszem Żabką na galę finałową do Warszawy. Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Opracował: Tomasz Żabka

Scroll to Top
Skip to content