Uroczyste podsumowanie Projektu Erasmus+

29 maja 2024 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Erasmus+. Wydarzenie to zgromadziło uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły, którzy mieli okazję zapoznać się z osiągnięciami uczestników projektu Erasmus+, 2023-1-PL01-KA121-SCH-000137612, który został zrealizowany w ramach uzyskanej Akredytacji w programie Erasmus+, sektor Edukacja Szkolna.

Głównym celem projektu był rozwój kluczowych kompetencji uczniów – od umiejętności cyfrowych, poprzez językowe, aż po osobiste i społeczne. Projekt miał na celu nie tylko poszerzenie wiedzy uczniów, ale także umożliwienie im poznania nowych kultur oraz nawiązania współpracy z rówieśnikami z innych krajów. I wszystkie te cele udało się zrealizować!

Projekt umożliwił uczniom naszej szkoły odwiedzenie Grecji oraz poznanie Litwy, wzbogacając ich edukację o unikalne doświadczenia międzynarodowe. Mobilności edukacyjne zostały przeprowadzone na Litwa w terminie 15.04 – 22.04.2024 oraz w Grecji 22.04 – 03.05.2024

W trakcie mobilności uczniowie zrealizowali program merytoryczny oraz kulturowo-edukacyjny. Program merytoryczny obejmował różnorodne zajęcia w szkołach partnerskich, od lekcji teoretycznych, przez warsztaty, po zajęcia terenowe, wszystkie prowadzone w języku angielskim. Dodatkowo, dwa dni każdej z mobilności poświęcone zostały na dogłębne poznawanie lokalnej kultury i historii.

Uroczyste podsumowanie projektu Erasmus+ w naszej szkole było doskonałą okazją do przedstawienia efektów i rezultatów wypracowanych podczas mobilności przez uczniów oraz podkreślenia, jak ważne są takie inicjatywy w rozwoju edukacyjnym i osobistym młodzieży. Dzięki projektowi nasi uczniowie zyskali nieocenione doświadczenia, które z pewnością będą miały wpływ na ich dalszy rozwój i przyszłość.

Ponadto uczniowie podzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat uczestnictwa w projektach Erasmus+ z kolegami ze szkoły. Zaprezentowali również pamiątki przywiezione z Litwy i Grecji! Był to czas wspomnień i aktywnej zachęty do uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach. Uczniom wręczono także certyfikaty uczestnictwa w projekcie. Podsumowanie było pięknym zakończeniem tego projektu i jesteśmy przekonani, że stanowiło ogromną dawkę inspiracji dla młodzieży, aby zgłosić się do kolejnych edycji projektów Erasmus+, które będą realizowane w naszej szkole.

 

Scroll to Top
Skip to content