Debata Oksfordzka „Media”

W Gimnazjum Nr 2 im. Jana Wegnera w Łowiczu odbyła się piąta debata oksfordzka na temat roli mediów w kształtowaniu opinii. W dyskusji wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Dwie pięcioosobowe drużyny prezentowały odmienne poglądy na temat roli mediów we współczesnym świecie. Drużyna naszej szkoły broniła opinii, że media kształcą. Uczniowie Gimnazjum Nr 2 dzielnie bronili opinii, że media ogłupiają i są jednocześnie narzędziem skutecznej manipulacji.

W debacie starli się Gimnazjaliści: Natalia Bliźniewska, Miłosz Taranowicz, Katarzyna Kosiorek, Michalina Grzyb i Cezary Misiak z licealistami: Anna Haczykowska, Bartosz Jezierski, Dawid Ociela, Kacper Myszkowski oraz Szymon Chołuj – absolwenci Gimnazjum Nr 2.

Przez dwie godziny uczestnicy debaty wymieniali argumenty, po to, aby przekonać do nich publiczność, która dwukrotnie głosowała prezentując swoje poglądy – przed debatą i po debacie. Najbardziej cieszy fakt, że uczniowie udowodnili, że potrafią przygotować się do obrony własnego stanowiska podając rzeczowe argumenty. Obecna na sali publiczność żywiołowo reagowała na riposty płynące z obydwu zespołów. Nad przebiegiem całości czuwała marszałek debaty p. Ilona Kucharek. 

P.S.
Dziękujemy Maciejowi Tarasce. 

oprac. A. Pawłowska-Kalinowska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content