Dni Otwarte w naszej szkole

24 kwietnia odbył się Dzień Otwarty w naszej szkole. Gościliśmy gimnazjalistów wraz z ich rodzicami. Tłumy przybyłych uczniów powitała dyrektor szkoły Pani  Agnieszka Ruta-Kucińska.              Uczniowie prowadzący uroczystość, Gabriela Kucińska i Maciej Kucharek, przedstawili przyszłym kandydatom bogatą ofertę edukacyjną szkoły. W kolejnym punkcie programu swoją działalnością pochwaliły się liczne organizacje działające w szkole, współpracujące również ze środowiskiem lokalnym, np.: Samorząd Uczniowski, Klub Kinomana, Globe, SKS, Szkolne Koło Turystyczne, Szare Szeregi. Mocną stroną szkoły są osiągnięcia uczniów w nauce, dlatego mogliśmy pochwalić się sukcesami w olimpiadach, konkursach przedmiotowych, także na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Gimnazjaliści zapoznali się również z realizowanymi w szkole projektami unijnymi, np.: Erasmus+ czy „Ekologicznie dla atmosfery”, które umożliwiają nauczycielom wzbogacenie warsztatu pracy, a uczniom poznanie ciekawych metod pracy na lekcji. W części artystycznej swoje umiejętności  plastyczne, popisy taneczne, prezentacje wokalno-muzyczne zaprezentowali: Martyna Dalecka- kl.1E, Mateusz Jagiełło-kl.3A, Zuzanna Strzyżewska-kl.1E oraz  Maria Strycharska-Gać-kl.1A. Interesujący dla przybyłych był również pokaz samoobrony w wykonaniu uczniów klasy mundurowej. Niespodzianką, na którą czekali gimnazjaliści, był film promujący naszą szkołę, którego twórcą jest Kamil Reczulski, uczeń klasy 2E. Po części artystycznej młodzież gimnazjalna zwiedzała całą szkołę, w tym klasopracownie zgodnie z ich zainteresowaniami. Tam czekały na nich kolejne niespodzianki,  w tym quizy, warsztaty, konkursy, a zwycięzcy byli nagradzani.

W nowo otwartej pracowni lingwistycznej uczniowie mieli możliwość skorzystać z nowoczesnego sprzętu do nauki języków obcych i uczestniczyć w krótkiej konwersacji z nauczycielem w języku angielskim. Ponadto chętni mogli zmierzyć się z pytaniami w quizie dotyczącym kultury krajów Anglojęzycznych. Czekały na nich atrakcyjne nagrody. W nawiązaniu do projektu unijnego i współpracy ze szkołami partnerskimi z Grecji i Włoch przygotowano przysmaki regionalne. Pracownia lingwistyczna cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży.

W pracowni biologicznej mieliśmy okazję zobaczyć na żywo budowę serca świni, które wielkością i budową przypomina serce człowieka. Była też możliwość oglądania preparatów mikroskopowych za pomocą mikroskopów USB i quiz z rebusami  biologicznymi. Najlepsi mieli okazję wygrać gadżety szkolne. Gimnazjaliści  mogli też obserwować wyścigi dżdżownic na szkle.

Ogromne zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziły zajęcia w laboratorium chemicznym. Uczniom z gimnazjów przygotowano pięć  stanowisk pracy z czego trzy polegały na samodzielnym przeprowadzeniu doświadczenia według ściśle określonej  instrukcji . Przy pozostałych dwóch stanowiskach młodzież odpowiadała na pytania i rozwiązywała rebusy chemiczne. Dla najbardziej zainteresowanych i tych, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi czekały upominki.

W sali geograficznej odbył się quiz geograficzny. Gimnazjaliści losowali przygotowane wcześniej pytania m.in. dotyczące pracy z mapą, atlasem. Przy poprawnej odpowiedzi otrzymywali nagrodę  – gadżet z logo IILO. Podczas Dnia Otwartego prezentowana była również strona internetowa międzynarodowego Programu GLOBE realizowanego w II LO od 2013r.

W pracowni historycznej mogli spotkać się z młodzieżą  naszej szkoły wszyscy Ci gimnazjaliści, którzy czują się humanistami i chcieliby w tym kierunku się rozwijać. Atmosfera w Sali była kameralna. Na środku płonęło ognisko, a wokół niego zebrali się harcerze i uczniowie związani ze stowarzyszeniem Szarych Szeregów współpracującym z II LO. Była gawęda, harcerskie piosenki, opowieści o organizowanych co roku we wrześniu Zjazdach Szarych Szeregów oraz zwyczajne szczere rozmowy, bo takim sprzyja harcerski krąg wokół ogniska i propagowane tam wartości.

Uczeń IILO w pigułce przedstawił co czeka naszych przyszłych uczniów na lekcjach informatyki. Zapoznał wszystkich z elementami tworzenia baz danych, a także stron internetowych za pomocą HTML.

Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali policyjny tor przeszkód, w którym gimnazjaliści chętnie sprawdzali swoje umiejętności sportowe. Następną atrakcją był pokaz broni, sprzętu wojskowego oraz akcesoriów wojskowych zaprezentowanych przez Związek Strzelecki  oddział  Skierniewice, z którym II LO ściśle współpracuje.

Taki  dzień to tylko przedsmak wrażeń jakie można doświadczyć wybierając II LO. Zadowoleni gimnazjaliści długo jeszcze rozmawiali z uczniami naszej szkoły, którzy jeszcze raz zachęcali ich do podjęcia nauki w tak wyjątkowym miejscu.  Mamy nadzieję, że młodzi ludzie poczuli się z nami dobrze i będą chcieli wrócić tu we wrześniu już na stałe.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content