Otwarcie pracowni lingwistycznej

23 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie nowej pracowni lingwistycznej.

Mamy nadzieję, że dzięki niej nauka języków obcych stanie się łatwiejsza, przyjemniejsza  i jeszcze bardziej interesująca.

Zakończenie projektu modernizacji pracowni językowej zostało połączone z konferencją dotyczącą Austrii.

Wśród gości zaproszonych na uroczystość znaleźli się: starosta łowicki – Krzysztof Figat, wicestarosta łowicki – Grzegorz Bogucki, prezes łowickiego oddziału Towarzystwa Polsko – Austriackiego – Tadeusz Żaczek oraz przedstawiciele instytucji i firm, które wspierały naszą inwestycję: przedstawiciel firmy Baumit – Cezary Makles, prezes Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej – Armand Ruta, dyrektor Zarządu Nieruchomości Województwa Łódzkiego – Michał Sobczak, przewodnicząca Rady Rodziców II LO – Katarzyna Tadeusiak.

Uroczystość rozpoczęło wystąpienie prezesa łowickiego oddziału Towarzystwa Polsko – Austriackiego – Pana Tadeusza Żaczka, który wygłosił referat na temat powstania Republiki Austriackiej, obchodzącej w tym roku setną rocznicę utworzenia.

Związki II LO z Austrią widoczne są w wielu obszarach. Nasza szkoła od września ubiegłego roku realizuje projekt unijny „Wykwalifikowani nauczyciele drogą do sukcesu uczniów”, w ramach którego germanistki – Pani Dyrektor Agnieszka Ruta – Kucińska i Pani Agnieszka Anyszewska uczestniczyły w dwutygodniowym kursie metodycznym i językowym w stolicy Austrii. Konferencja była okazją do podzielenia się wrażeniami z tego wyjazdu. Pani Agnieszka Anyszewska przedstawiła prezentację zdjęć i opowiedziała o bogatej kulturze i zabytkach Wiednia. Zachęcała również do nauki języków obcych podkreślając, że stanowi to niezwykle przydatny walor w życiu współczesnego człowieka.

Uczniowie oraz zaproszeni goście obejrzeli również krótką prezentację o historii austriackiej firmy Baumit, jednego z głównych sponsorów pracowni językowej, wygłoszoną przez Pana Cezarego Maklesa.

Otwarciu nowej pracowni lingwistycznej towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursów językowych i uhonorowanie zwycięzców. Atrakcyjne nagrody laureatom organizowanego w naszej szkole XV Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego, IX Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego i I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Austrii wręczyli starosta łowicki Krzysztof Figat i Dyrektor II LO Agnieszka Ruta – Kucińska. Szczególne gratulacje odebrała Eliza Kocur, uczennica klasy IIIC, która w tym roku po raz drugi została finalistką Olimpiady Języka Rosyjskiego.

Podczas konferencji nie mogło zabraknąć miejsca na występ artystyczny naszej młodzieży. Piosenkę niemieckiej wokalistki Neny „99 balonów” zaśpiewała Marysia Strycharska – Gać, a na gitarze towarzyszył jej Mateusz Jagiełło.

Kulminacyjnym momentem spotkania było symboliczne przecięcie wstęgi i otwarcie nowej pracowni lingwistycznej, którego dokonali starosta łowicki Krzysztof Figat i Dyrektor II LO Agnieszka Ruta – Kucińska. Zaproszeni goście mieli możliwość obserwować, a nawet uczestniczyć w krótkiej lekcji pokazowej języka angielskiego, którą poprowadziła Pani Izabela Dubel – Plichta. Zajęcia pokazały, że z wykorzystaniem technologicznych możliwości, jakie daje nowocześnie wyposażona pracownia, można uczyć się skutecznie i przyjemnie.

Warto podkreślić również wyjątkowy wystrój nowej sali językowej. Dzięki zaangażowaniu młodzieży, która organizowała akcję „słodkie czwartki”, udało się zebrać fundusze na zakup kolorowej fototapety tematycznej.

Nowa pracownia lingwistyczna prezentuje się pięknie. Teraz czas sprawdzić, czy przyniesie efekt w postaci samych piątek i szóstek z języków obcych. Od jutra bierzemy się solidnie do nauki, ale w nowej pracowni będzie to czysta przyjemność.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content