Dni Szczególnej Uwagi w naszej szkole

W naszej szkole organizowane są Dni Szczególnej Uwagi. Celem tych szczególnych dni jest poszerzenie świadomości oraz wrażliwości naszych uczniów na poruszaną danego dnia tematykę.

10 października obchodziliśmy Dzień Zdrowia Psychicznego. W związku z tym nasi uczniowie mogli wziąć udział w konkursie „ Jak dbam o zdrowie psychiczne ?” i przedstawić, w jaki sposób można dbać o zdrowie psychiczne w różnych formach przekazu. Laureatami zostali : Andrzej Szczepanik, Aleksandra Skalska, Natasza Kraszewska, Katarzyna Litwin. Otrzymali oni vouchery do wybranych sklepów. Oprócz tego uczniowie uzyskali informacje o zdrowiu psychicznym i różnych formach wsparcia, gdy jest ono zagrożone. Każdy mógł również tego dnia otrzymać pozytywną afirmację.

21 listopada świętowaliśmy Dzień Życzliwości. Tego dnia kolorem przewodni w szkole był kolor żółty. Nasi nauczycieli nie zostali obojętni na celebrowanie międzyludzkiej życzliwości i tego dnia nie pytali uczniów, którzy mieli na sobie elementy stroju w kolorze żółtym.

5 grudnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Akcja informacyjna przeprowadzona tego dnia miała na celu poszerzenie wiedzy i wrażliwości młodzieży na problemy z jakimi na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne oraz ich rodziny.

Nasi uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w Dniach Szczególnej Uwagi, dlatego nie zwalniamy tępa i w nowym roku kalendarzowym będziemy zwracać naszą uwagę na kolejne ważne tematy. Organizatorkami Dni Szczególnej Uwagi były: psycholog Joanna Sobańska, pedagog Beata Kunikowska oraz pedagog specjalny Małgorzata Lewandowaska- Smółka przy współpracy Samorządu Uczniowskiego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content