„Dzień Styrii” w naszej szkole

W dniu 18.12.2023 młodzież naszej szkoły podsumowała pracę nad projektem edukacyjnym w nauczaniu języka niemieckiego zatytułowanym „Bliżej Styrii – polscy uczniowie poznają język, kulturę i region”. Przez cztery miesiące uczniowie wielotorowo zapoznawali się z tym uroczo zielonym austriackim landem. Konkurs wiedzy merytorycznej oraz pobyt w stolicy Styrii – Graz pozwoliły uczestnikom nie tylko przyswoić konkretne informacje o tym regionie, lecz także przeżyć fantastyczną przygodę.

Teraz, w tym magicznym przedświątecznym tygodniu, podczas tak zwanego „Dnia Styrii”, zaangażowani w pracę nad projektem nauczyciele (Panie: Agnieszka Anyszewska i Monika Kleczyńska) oraz uczniowie (Paulina Anyszewska, Martyna Szafarowicz, Aleksandra Siekiera, Adam Kośmider, Damian Kruk) podzielili się z bracią szkolną zdobytymi doświadczeniami i odniesionymi wrażeniami. Wspominano niezwykle udany pobyt w Austrii, w tym wizytę w siedzibie sponsora „Europa Direkt”. Uczniowie, biorący udział w czterodniowym wyjeździe przygotowali bogatą w treść prezentację multimedialną z własnym, pełnym emocji komentarzem. Tego dnia dobrze bawiono się też na warsztatach, podczas których, w ramach kolejnego zadania konkursowego wykonano kalendarze adwentowe z charakterystycznymi dla Styrii elementami. Wśród zaproszonych na tę uroczystość gości znalazł się Pan Tadeusz Żaczek – przewodniczący Towarzystwa Polsko – Austriackiego w Łowiczu. Stanął on na czele konkursowego Jury i wraz z dyrektor szkoły Panią Agnieszką Rutą – Kucińską i nauczycielką języka niemieckiego Panią Agnieszką Sławińską ocenił powstałe podczas warsztatów prace. Spośród dziesięciu trzyosobowych drużyn wyłoniono laureatów I-go (Amelia Kucińska, Otylia Dudek, Antoni Stefański) , II-go (Zofia Brzozowska, Amelia Charążka, Natalia Mrowiec)  i III-go (Barbara Nitera, Michalina Małecka, Gabriela Wilk) miejsca i przyznano jako nagrody bony na zakupy w sieci sklepów Empik.

Projekt „Bliżej Styrii” to nie ostatnie słowo naszej szkoły w temacie „Edukacyjne projekty w nauczaniu języka niemieckiego”. Dzięki nawiązaniu współpracy ze wspomnianą organizacją Europa Direkt i Towarzystwem Polsko – Austriackim w Łowiczu planowane są kolejne działania.

Opracowała: Agnieszka Sławińska

Scroll to Top
Skip to content