Sukces Marcela Miki w prestiżowym ogólnopolskim konkursie wokalnym

W 42. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce odbył się w Łodzi finał konkursu muzycznego „Piosenki stanu wojennego”, zorganizowany już po raz czternasty przez Międzyregionalną Sekcję Oświaty i Wychowania Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność”.

Konkurs skierowany jest do uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych województwa łódzkiego. W eliminacjach wzięło udział około 100 uczniów.

Przesłuchania oraz koncert finałowy zorganizowane zostały w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. H. Wieniawskiego w Łodzi. Uczestnicy prezentowali utwory z czasów stanu wojennego w Polsce powstałe do roku 1983. Wśród prezentowanych utworów znalazły się piosenki J. Kaczmarskiego, J. Pietrzaka, J. Wójcickiego, P. Gintrowskiego. Nie zabrakło też takich autorów jak Marek Grechuta, Andrzej Michorzewski, ks. Karol Dąbrowski, a nawet Maanam.

W kategorii szkół ponadpodstawowych jury przyznało trzecie miejsce Marcelowi Mika z klasy 4C. Marcel zaśpiewał utwór „Solidarność” Marka Grechuty.

Do uczestników wydarzenia list wystosował prezydent Andrzej Duda, składając serdeczne gratulacje laureatom konkursu.

Konkurs został objęty patronatem honorowym oraz wsparty nagrodami m. in. przez Arcybiskupa Metropolitę Łódzkiego, Wojewodę Łódzkiego, Marszałka Województwa Łódzkiego, Prezydenta Łodzi, Łódzkiego Kuratora Oświaty, a także patronatem medialnym przez TVP Łódź oraz „Tygodnik Solidarność”.

Serdecznie gratulujemy Marcelowi i życzymy dalszych sukcesów.

 

Scroll to Top
Skip to content