Etap centralny dla Elizy

Po raz pierwszy w historii szkoły nasza uczennica reprezentowała nas 4 marca 2017 r. w Olimpiadzie Języka Rosyjskiego. Eliza Kocur – uczennica klasy 2c – zakwalifikowała się do etapu okręgowego XLVIII Olimpiady JR. Eliminacje pisemne i ustne odbyły się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Już w poniedziałek – 6 marca 2017 r. Komisja Okręgowa poinformowała nas o tym, że Eliza odniosła ogromny sukces – zdobyła największą liczbę punktów – 91 na 100 możliwych – i znalazła się na pierwszym miejscu w województwie (ex aequo z uczniem łódzkiego liceum).

13 marca 2017 r. otrzymaliśmy informację, że zakwalifikowała się do etapu Centralnego Olimpiady, który odbędzie się 8 – 9 kwietnia 2017 r. w Warszawie. 

Jest jedną z 3. najlepszych osób, które będą reprezentować okręg łódzki. Eliza miała ogromną konkurencję podczas etapu okręgowego. Reprezentanci to osoby bardzo dobrze mówiące w języku rosyjskim. Dla wielu jest rodzimym językiem. Na szczeblu okręgowym Eliza musiała napisać test językowy, przetłumaczyć zdania z języka polskiego na język rosyjski, z języka rosyjskiego na język polski, ale także przejść eliminacje ustne, podczas których omawiała jeden z wylosowanych tematów spośród przygotowanych na etap okręgowy. Eliza przygotowywała się do tego etapu od listopada.
Zadanie wydawało się trudne, ale bardzo możliwe do wykonania, tym bardziej, że Eliza zna język rosyjski bardzo dobrze i jest bardzo sumienną i ambitną uczennicą.
Należy podkreślić, że nauczyciel przygotowujący Elizę nie uczy języka rosyjskiego. Wyłącznie zna go w stopniu komunikatywnym, ale ma na tyle duże doświadczenie w przygotowywaniu uczniów do olimpiad, że Pani Dyrektor szkoły nie wahała się powierzyć mu przygotowania Elizy. Do etapu okręgowego przygotowania trwały trzy miesiące. Teraz nie mamy tyle czasu, gdyż etap centralny odbędzie się już na początku kwietnia.

W ostatnich przygotowaniach do etapu okręgowego
uczestniczyła również mama Elizy, która jako trzeci opiekun pojechała z córką
na Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego. 

 

oprac. A. Pawłowska-Kalinowska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content