Warsztaty dla gimnazjalistów

Uczniowie naszej szkoły z grup rozszerzonych języka niemieckiego zorganizowali warsztaty dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z Gimnazjum Nr 2 w Łowiczu. Gimnazjaliści mieli okazję przekonać się, że nauka języka niemieckiego to nie tylko nudne wkuwanie słówek i mozolne rozwiązywanie ćwiczeń gramatycznych.

Język obcy można przyswajać także poprzez gry i zabawy. „ Sprachanimationen und Sprachspiele” to temat warsztatów, podczas których uczniowie dwóch szkół zintegrowali się ze sobą po niemiecku. Dzięki wielu zadaniom ruchowym mieli możliwość opowiadania o swoim samopoczuciu, zainteresowaniach, a nawet uczyli się zastosowania bardziej złożonych konstrukcji zdaniowych, np. zdań przydawkowych. Na koniec uczestniczyli w zabawie Bingo i drużynowym quizie językowym, polegającym na rozwiązywaniu zadań z różnych kategorii leksykalnych. Dla zwycięzców przygotowano słodkie nagrody.

Uczniowie gimnazjum zaskoczyli licealistów swoją otwartością i zaangażowaniem . Świetnie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Miejmy nadzieję, że taka forma zajęć choć trochę zachęci młodych ludzi do nauki tego niełatwego języka obcego.

oprac. Agnieszka Ruta-Kucińska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content