Finał debat oksfordzkich – „Ochrona danych osobowych w Polsce działa”

Poznaliśmy mistrzów debat oksfordzkich, które odbyły się 15 czerwca w II LO w ramach projektu ERASMUS+ „Nasze dane, nasza odpowiedzialność”. Drużyna zwycięzców to: Daria Wawrzyńczyk, Weronika Jędrzejczyk, Stanisław Wiśniewski, Łukasz Więcek. To drużyna mieszana uczniów klasy 2a i klasy 2c. Drużyna, która zajęła II miejsce to uczennice klasy 1b: Weronika Godziszewska, Antonina Hymka, Aleksandra Zabrzeska, Katarzyna Litwin. Trzecia punktowana drużyna to uczniowie klasy 2b: Kornelia Surma, Mateusz Golaszewski, Mikołaj Badłak, Dominik Kapusta.

Ogromne gratulacje!!!

Należy podkreślić, że dyskusja była bardzo zacięta. Nikt nie odpuszczał nikomu punktów. Jury miało ogromny problem. Różnice punktowe od Jury do 1 lub 2 punkty. Podczas debat wyłoniono najlepszego mówcę. Został nim Mateusz Golaszewski.

Zaproszeni goście – Loża ekspercka – podkreślali przede wszystkim bardzo wysoki poziom kultury prowadzonej dyskusji, jak i ogromne merytoryczne przygotowanie do tak trudnej prawnej tematyki.

Dziękujemy zaproszonym gościom: Staroście Łowickiemu p. Marcinowi Kosiorkowi, Dyrektorowi Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Łowiczu p. Tadeuszowi Żaczkowi, doradcy metodycznemu historii i wos Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach p. Alicji Wachnianin-Męcinie, redaktorowi tygodnika „Nowy Łowiczanin” p. Tomaszowi Matusiakowi za udział w naszej debacie i cenne spostrzeżenia, którymi zechcieli się podzielić z organizatorami, jak i młodzieżą biorącą udział w debatach. Debaty odbyły się pod czujnym okiem organizatora z LEVEL UP p. Moniki Bocian i koordynatora projektu z II LO p. Agnieszki Pawłowskiej-Kalinowskiej.

Opracowała: Agnieszka Pawłowska-Kalinowska

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content